مجمع بیمه دی برگزار شد/ رشد ۴۱ درصدی سود شرکت بیمه دی

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه دی (سهامی عام) با حضور ۹۹/۸۴ درصد از سهامداران، مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، نمایندگان بیمه مرکزی ج.ا.ایران، سندیکای بیمه گران ایران و سازمان بورس و اوراق بهادر روز پنجشنبه ٢٧ ام تیرماه ۱۳۹۸ برگزار و صورت های مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ شرکت تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شرکت بیمه دی؛ در این جلسه، پس از استقرار هیئت رئیسه و بعد از توضیحات مستدل به بندهای گزارش حسابرسی، صورت های مالی سال ۱۳۹۷ بیمه دی با اکثریت آرا حاضرین مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه دی مورد تصویب قرار گرفت. 
     شرکت بیمه دی در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۷ با رشد سودآوری همراه بوده و عملکرد مالی این شرکت در سال گذشته منجر به تحقق سود خالص ۱٫۰۲۸ میلیارد ریالی (معادل ۴۱۱ ریال به ازای هر سهم) شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد و در نهایت با تصویب مجمع به ازای هر سهم ۵۰ ریال سود تقسیمی به سهامداران تعلق گرفت.
     سود ناخالص فعالیت ‌های بیمه ‌ای  شرکت (بدون احتساب درآمد سرمایه گذاری ها) با افزایش ۸ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۱٫۰۳۸ میلیارد ریال رسیده است که این موضوع به اذعان نماینده بیمه مرکزی ج.ا.ایران، با توجه به شرایط اقتصادی کشور، قابل تقدیر و توجه است و از این لحاظ می توان شرکت بیمه دی را جزء موفق ترین شرکت های حاضر در صنعت بیمه به شمار آورد.
     همچنین از عوامل مهم رشد سودآوری شرکت در سال گذشته می‌توان به افزایش سود سرمایه گذاری¬ های شرکت اشاره نمود. به طوری که سود حاصل از سرمایه گذاری¬ ها از محل ذخایر فنی و سایر منابع شرکت از رقم ۲۷۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۶ به رقم ۶۰۸ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۷ رسیده است که این موضوع بیانگر رشد ۱۲۵ درصدی سود سرمایه¬گذاری ¬ها می باشد.
   لازم به ذکر است که بخش مهمی از درآمد سرمایه‌ گذاری‌ های شرکت از محل سود ناشی از فروش سهام شرکت ‌های سرمایه‌ پذیر صورت گرفته است و رشد محسوس آن به دلیل بهره گیری مناسب از منابع قابل سرمایه گذاری و افزایش قابل توجه قیمت‌ ها در بازار سرمایه در سال گذشته بوده است.
   گفتنی است شرکت بیمه دی موفق شده است علاوه بر پوشش زیان انباشته سال¬ های قبل، سود انباشته ١۵٢ میلیارد ریالی نیز ایجاد نماید.
     در این جلسه همچنین روزنامه کثیرالانتشار دنیای اقتصاد برای درج آگهی های بیمه دی و موسسه حسابرسی فاطر به عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی بهمند به عنوان حسابرس علی البدل تعیین شدند.