لزوم خرید الحاقیه افزایش ارزش خودرو برای بیمه بدنه

طی افزایش قیمت عجیب و ناگهانی خودروها در تابستان و افزایش نرخ لوازم یدکی آنها درصورتی که ارزش خودروی بیمه شده در بیمه بدنه با ارزش روز خودرو تفاوت داشته باشد شرکت بیمه ناچار به اعمال ماده ده درهنگام خسارت خواهد بود .

ماده ۱۰ بیمه به صراحتا عنوان نموده درصورتی که مالی به ارزش واقعی آن بیمه نشده باشد شرکت بیمه به تناسب حق بیمه پرداختی الزام به پرداخت خسارت خواهد داشت به این صورت که به عنوان مثال اگر یک خودروی ماکسیما به نرخ ۵۰ میلیون تومان بیمه داشته باشد و قیمت روز آن ۱۰۰ میلیون شده باشد اگر خسارتی برایش پیش بیاید که توسط کارشناس ۲ میلیون تومان ارزش گذاری گردد بیمه تنها یک میلیون آن را پرداخت خواهد نمود.

این مسئله ضرورت صدور الحاقیه را برای بیمه گذاران دوچندان میکند و لازم است ایشان با توجه به نرخ روز خودروی خود ارزش آن را توسط الحاقیه بالا برده و با پرداخت حق بیمه اضافه تر ریسک اعمال ماده ۱۰ را درزمان حادثه از بین ببرند.

مراحل خرید الحاقیه افزایش ارزش خودرو در بیمه بدنه

۱-تماس با نمایندگی بیمه و اعلام ارزش روز خودرو در بازار(نرخ روز خودرو را بصورت حدودی از سایتهای دیوار و باما میتوان استخراج نمود)

۲-اعلام مبلغ حق بیمه قابل پرداخت توسط نمایندگی

۳- پرداخت حق بیمه اضافی توسط مشتری

۴- صدور الحاقیه توسط نمایندگی(دریافت نسخه کاغذی الحاقیه الزامی نبوده و مهم ثبت سیستمی آن میباشد ولی درصورت درخواست و تمایل میتوان اصل و یا تصویر آن را از نمایندگی درخواست نمود)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *